انجمن آهن و فولاد ایران


انتخاب جناب آقای پروفسور عباس نجفی زاده بعنوان 2 درصد دانشمندان برتر دنیا
بر اساس پژوهشی که توسط دانشمندان دانشگاه استنفورد بر روی داده های اسکوپوس انجام شد فهرست 100 هزار دانشمند پر استناد در تمام رشته ها و نیز دانشمندان دو درصد برتر حوزه های علمی شناسایی و معرفی شدند در این گزارش که در 19 اکتبر 2021 در مجله Plos به چاپ رسیده است نام جناب آقای پروفسور عباس نجفی زاده در این بین مشاهده می شود.

بدین وسیله انتخاب به جا و شایسته ایشان در فهرست دو درصد دانشمندان برتر دنیا که مبین شایستگی جناب آقای پروفسور عباس نجفی زاده در امر توسعه دانش در این مرز و بوم است را تبریک و تهنیت عرض نموده و امید است ایشان همچون گذشته با تلاشهای مثال زدنی خود در خدمت توسعه علمی کشور بوده و در آینده شاهد توفیقات بیشتری از ایشان باشیم.

فريدون واعظ زاده
مدير روابط عمومي انجمن آهن و فولاد ايران
تفاهم‌نامه همکاری میان مرکز نوآوری کیش و انجمن آهن و فولاد ایران
در راستای توسعه تعاملات علمی، پژوهشی و فناورانه به منظور بهره مندی از امکانات، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود و افزایش کمی و کیفی در زمینه‌های فوق تفاهم نامه‌ای بین مؤسسه آموزشی علوم و فنون کیش و انجمن آهن و فولاد ایران از پانزدهم مهرماه سال 99 به مدت سه سال منعقد گردید.
بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد شرکت‌های دانش بنیانی که در زمینه فولاد و صنایع وابسته کار می‌کنند از طرف انجمن جهت اخذ امکانات در کیش معرفی شوند.
سایر محورهای این تفاهم نامه عبارتند از:

• حمایت از توسعه و استقرار شتابدهنده‌های تخصصی حوزه صنایع آهن و فولاد در مرکز نوآوری کیش.
• حمایت از برگزاری رویدادها، نمایشگاه‌ها و وبینارهای تخصصی در معرفی و توسعه بازار محصولات نوآورانه و فناورانه حوزه آهن و فولاد.
• حمایت از شرکت‌های دانش بنیان صنایع آهن و فولاد جهت استقرار در مرکز نوآوری کیش.
• تلاش برای ارتقاء کیفیت محصولات فناورانه و نوآورانه و تجاری‌سازی آنها.
• استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شرکت های بزرگ صنایع فولاد با مشارکت R&D این شرکت‌ها در توسعه شتابدهنده‌های تخصصی.

تفاهمنامه همکاری انجمن مدیریت کسب و کار ایران و انجمن آهن و فولاد ایران
به منظور استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و توانایی‌های علمی، اجرایی، فرهنگی و اجتماعی و توسعه همکاری‌های همه جانبه تفاهم نامه‌ای بین انجمن آهن و فولاد ایران و انجمن مدیریت کسب و کار ایران از اول مرداد ماه سال 99 به مدت سه سال منعقد گردید. محورهای این تفاهم‌نامه عبارتند از:

• تبادل دانش و برقراری ارتباط‌های علمی و به اشتراک گذاشتن تجارت علمی یکدیگر به صورت پیوسته.
• برگزاری همایش‌ها و کارگاه های علمی و آموزشی مشترک به صورت بین‌المللی و ملی پس از توافق مکتوب در هر مورد.
• همکاری در چهار حوزه آموزش، نشر، تحقیقات بازاریابی و مشاوره پس از توافق مکتوب در هر مورد.
• شناسایی و معرفی ظرفیت‌های بازرگانی و بازاریابی مشترک.

برگــزاری کارگاه آموزشــی مصرف انرژی و فرصتهای صرفهجویی انرژی در فرایند تولید فولاد به روش کوره قوس الکتریکی با شارژ قراضه + آهن اسفنجی
این کارگاه آموزشی با هدف آشنایی با شاخصهای پایداری صنایع فولاد، چالشهای اصلی صنایع فولاد در جهان، روند تولید فولاد به روشهای مختلف و میزان مصرف انرژی در صنایع فولاد در ایران و جهان، روند مصرف انرژی در فرایندهای مختلف صنعت فولاد و مصرف گاز و برق در مراحل مختلف فولادسازی توسط انجمن آهن و فولاد ایران برگزار گردید. این دوره در تاریخ 17 آذر ماه 99 به صورت مجازی به مدت 3 ساعت و توسط جناب آقای مهندس محمدحسن جولازاده تدریس گردید.
قابل ذکر است که متن زیر توسط مرکز آموزش فولاد خوزستان پس از برگزاری این دوره به انجمن به صورت پیامک ارسال شده است.

مدرس گرامی محمدحسن جولازاده، نمره ارزشیابی شما در دوره «مصرف انرژی و فرصتهای صرفهجویی انرژی در فرایند تولید فولاد به روش کوره قوس الکتریکی با شارژ قراضه + آهن اسفنجی» مورخه 17/09/1399 که در مرکز آموزش فولاد خوزستان برگزار شد 67/91 میباشد. ضمناً میانگین نمرات مدرسین این هفته 46/88 بوده است.

گروه فولاد خوزستان

شرکت کنندگان محترم سمپوزیوم فولاد ۹۸
بدینوسیله به استحضار کلیه شرکت کنندگان محترم می‌رساند که این همایش و نمایشگاه از تاریخ ۱۴ الی ۱۶ مهرماه ۹۹ در کیش برگزار می‌شود، لذا مستدعی است با تشریف فرمایی خود موجبات تقویت و غنای بیشتر این همایش را فراهم فرمایند.
همانگونه که استحضار دارید، سمپوزیوم فولاد ۹۸ بنا به دستور مشترک شورای عالی بهداشت و شورای تأمین جزیره کیش، در اسفند ماه ۹۸ به علت شیوع ویروس کرونا کنسل گردید.
خوشبختانه پس از پیگیری‌های فراوان انجمن آهن و فولاد ایران، با توجه به ابلاغیه ۹۹/۲۱۱۰۶۶۹۸ مورخ ۱۰ شهریور ماه ۹۹ و مجوز صادره به شماره ۹۹/۲۱۲۱۶۶۱۸ مورخ ۵ شهریور ماه ۹۹ ستاد اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونای کیش، شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش طی نامه‌ای در تاریخ ۱۲ شهریور ماه ۹۹ اعلام نمود که این همایش و نمایشگاه بین‌المللی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند در تاریخ‌های ۱۴ الی ۱۶ مهرماه ۹۹ برگزار گردد.
با سپاس
ستاد برگزاری سمپوزیوم فولاد ۹۸
اولین سمینار تخصصی ملی با عنوان روش های نوین بازرسی فنی در صنعت فولاد به همراه نمایشگاه جانبی توسط انجمن آهن و فولاد ایران و شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان در خرداد ماه سال 1399 در محل سیرجان، منطقه معدنی و صنعتی گل گهر، شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان برگزار می‌گردد.

دومین ”جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران“ با محوریت ”بومی‌سازی، افزایش توان تأمین و توسعه تکنولوژی در زنجیره فولاد کشور“ توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و با حمایت و مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران( ایمیدرو)، شرکت‌های بزرگ فولادی و معدنی و تشکل‌های زنجیره آهن و فولاد در تاریخ ۲۳ تا ۲۶ دی ماه سال جاری در برج میلاد تهران برگزار می‌گردد.
شایان ذکر است بر اساس اعلام انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، متقاضیان حضور در رویداد که عضو انجمن آهن و فولاد ایران باشند از تخفیف ویژه‌ای برخوردار می‌باشند و می‌توانند از طریق سایت events.steeliran.org نسبت به ثبت نام اقدام کنند. همچنین دبیرخانه جشنواره و نمایشگاه با شماره های ۴-۸۸۵۵۱۷۰۱-۰۲۱ آماده پاسخگویی و ارائه اطلاعات تکمیلی می‌باشد.
به ‌منظور بازدید تخصصی از «بیست‌وپنجمیـن نمایشـگاه صنــعتی بیـن‌المـللی فـولاد و صنایع مرتبط (Metal-Expo’2019)» (یکی از معتبرترین نمایشگاه‌های این حوزه در سطح جهان) و بهره‌برداری فنی و تجاری صنایع کشورمان، هیئتی متشکل از متخصصان شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور منتخب داخلی در تاریخ 21 تا 24 ‏آبان‌ماه 1398 (12 تا 15 نوامبر 2019) به کشور روسیه اعزام خواهند شد.
این بازدید با حمایت «مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست‌جمهوری»، «معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری» و «صندوق نوآوری و شکوفایی» برگزار می‌گردد. همچنین موضوعات همکاری و توافقات فناورانه، صنعتی و تجاری که در مذاکرات هیئت ایرانی با شرکت‌های خارجی طی رویداد فوق شکل بگیرند، در ادامه نیز تا حصول نتیجه نهایی، از طریق «دفتر نمایندگی مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست‌جمهوری در کشور روسیه (وابستگی فناوری سفارت جمهوری اسلامی ایران در مسکو)»، به‌نحو مؤثری پیگیری و پشتیبانی خواهند شد.
شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور داخلی درصورت تمایل به حضور در هیئت اعزامی به کشور روسیه و بهره‌گیری از این فرصت مغتنم، نهایتاً تا پنجشنبه 2 آبان‌ماه 1398 می‌توانند از طریق شماره تلفن‌های مستقیم 09127150798 و 61007032-021 (مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست‌جمهوری)، اعلام آمادگی و ثبت‌نام نمایند.
لینک دانلود کاتالوگ metal-expo
شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران متافو در تاریخ‌های 8 الی 11 آبان‌ماه 1398 در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌گردد. علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبگاه این نمایشگاه به آدرس http://iranmetafo.com/fa مراجعه نمایند.
اطلاعیه: سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در سال 98 اقدام به برگزاری سی و سومین جشنواره بین‌المللی خوارزمی نموده است علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبگاه جشنواره به آدرس http://www.khwarizmi.ir مراجعه نمایند.
اطلاعیه: سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در سال 98 اقدام به برگزاری بیست و یکمین جشنواره جوان خوارزمی نموده است علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبگاه جشنواره به آدرس www.khwarizmi.ir مراجعه نمایند.
اطلاعیه: دهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، فولاد، ریخته‌گری ماشین آلات و صنایع وابسته در تاریخ‌های 16 تا 19 مردادماه 1397 در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان برگزار می‌گردد. خواهشمند است جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی metalex.ir مراجعه نمایید.
سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در سال 97 اقدام به برگزاری سی و دومین جشنواره بین‌المللی خوارزمی (پایان شهریورماه 1397) و بیستمین جشنواره جوان خوارزمی (تا پایان تیر ماه 1397) نموده است جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبگاه جشنواره به آدرس www.khwarizmi.ir مراجعه فرمایید.
مدیرعامل محترم شرکت
مدیر محترم آموزش شرکت
محققان و کارشناسان محترم

احتراماً و با تقدیم سلام
به استحضار می‌رساند انجمن آهن و فولاد ایران به عنوان یک انجمن برتر در کشور و آشنا به نیازهای تخصصی صنایع مختلف و همچنین با بهره‌گیری از اساتید بارز و توانمند دانشگاهی و صنعتی در نظر دارد در سال 1395 دوره‌های آموزشی مختلف را طبق لینک پیوست برگزار نماید. چنانچه مایل به برگزاری این دوره‌ها در محل انجمن و یا شرکت مربوطه می‌باشید خواهشمند است با ذکر نام دوره و تعداد تقریبی افراد شرکت‌کننده به این انجمن اعلام نمایید تا بر اساس زمان مورد نیاز جهت اجرای آن برنامه‌ریزی گردد. در ضمن برای کلیه شرکت کنندگان در این دوره گواهی نامه معتبر صادر خواهد شد.

جهت دریافت لیست دوره‌ها اینجا کلیک نمایید.

با احترام و تشکر
دکتر علی شفیعی
مدیر آموزش انجمن آهن و فولاد ایران